Naša história

Rodinna Callovcov sa pohybuje vo svete zmrzliny už od roku 1992.

Základy firmy Callo zmrzlina položil majiteľ Ladislav Callo, vďaka jednej osudnej noci, kedy sa mu prisnilo stať sa zmrzlinárom. A tak z prvého stánku v rodnej oravskej obci Žaškov sme sa vybudovali na distribúciu kvalitnej varenej zmrzliny po celom Slovensku.

Už od počiatku disponujeme pasterizovanou (varenou) zmrzlinou podľa vlastnej rodinnej receptúry, ktorú obohacujeme inovatívnymi prísadami od talianskych dodávateľov, ktorí nám dokážu poskytnúť kvalitné pasty a dochucovadlá. Disponujeme širokým sortimentom rôznych príchutí od tradičných cez exkluzívnejšie, až po sorbety bez obsahu mlieka.

Taktiež sme využili potenciál nášho Oravského regiónu, a ako prvý v EÚ sme prišli s absolútnou novinkou, zmrzlinou z ovčieho jogurtu.

Zmrzlina, ktorú distribuujeme je vysoko pasterizovaná a následne hĺbkovo zmrazená podľa kritérií HCCP programu.

 Našim odberateľom garantujeme 6 mesačnú záručnú dobu, a to vďaka špičkovým a najmodernejším technologickým vybavením výrobne.

V prípade záujmu o odber Callo zmrzliny nás navštívte v našej reprezentačnej prevádzke v Dolnom Kubíne, kde všetky vaše otázky radi  prediskutujeme pri kopčeku skutočne podmanivej zmrzliny.

Slovo zakladateľa

Ladislav Callo

Rodinný recept v spojení s kvalitnými talianskymi prísadami, najmodernejšou technológiou na trhu, veľkou dávkou kreativity a lásky k tomu čo robíme. Dokonalé splynutie týchto ingrediencií objavíte pri každom ochutnaní zmrzliny od Callo zmrzlina.
Ladislav Callo